KAPAT

Anahtar teslim Elektrik Taahhüt ve Proje Çizimlerinden Sahaya uygulanması

HAKKIMIZDA

Yağmur Ege Elektrik, 2005 yılında manisa'da elektrik ve endüstriyel elektrik konusunda hizmet vermek üzere kurulmuş olup, kuruluş tarihinden itibaren her ihtiyaca göre elektrik sorunlarına çözümler üretmiştir. Mühendis, tekniker ve teknisyenlerden oluşan uzman kadrosu sektörel tecrübesini ve teknolojiyi yakından takip etme ile birleştiren firmamız, bu sektördeki faaliyetlerini doğrusal bir artış grafiği ile sürdürmektedir. Firmamız yıllardır sürdürdüğü faaliyetleriyle başarıyla tamamlanmış bir çok projeye imza atmıştır. Atölyemizde her çeşit panoların, montajı yeni teknolojik makineler kullanılarak en kısa sürede doğru çözümler ve doğru tasarım yaparak çözülmüştür. Her çeşit elektrik malzemelerini seçkin ürün çeşitleri ile sizlere en güvenilir şekilde sunmaktayız.

BAŞARILARIMIZ!

Profosyenel çalışma, mutlu müşteriler yaratır.
İşimizi severek ve en iyisini Yapmaya çalışıyoruz.

FAALİYETLERİMİZ

 • AG.OG TRAFO TESİSİ KURULUM

  Alçak Gerilim ( AG ) : 1000 Volta kadar gerilim verilen iletim hatlarıdır.

  Orta gerilim ( OG ) : 1000-36kV arası gerilim verilen iletim hatlarıdır.
  Yetkili uzman personellerimiz ile Projesine uygun AG ve OG hücrelerinin,trafonun ve panolarının montajı firmamızca yapılmaktadır.

 • TRAFO TESİS MÜŞAVİRLİĞİ

  Yağmur Ege Elektrik, her ay müşavirliğini üstlendiği trafoların periyodik kontrollerini yaparak, trafoların çalışır vaziyette olmasını ve güvende kalmasını sağlar. Ayrıca işletmesinde kontrol imkanı bulunmayan müşterilerimizin kompanzasyon sistemlerini takip ederek düzgün çalışmasını sağlamakta ve firmaların cezai duruma düşmemesini sağlamaktayız.


  Trafo Müşaviri, işletme sahibine ait olan, bu sözleşme kapsamındaki Trafoların işletme sorumluluğunu üstlenir ve yasalar karşısındaki sorumluluk dışında, işveren adına enerji sağlayan kuruluşa karşı da sorumlu ve muhataptır. İşletme sahibi ile imzalanan ve EMO(Elektrik Mühendisleri Odası) tarafından onaylanan sözleşme sonrasında Trafo Müşaviri bu sözleşmenin imzalanmasını takiben, varolan Trafoları denetleyerek, tesislerin halihazır durumda, işletme yönünden kusur ve eksiklerinin bulunup bulunmadığını belirleyecek ve durumu raporlayacaktır. 

 • TOPRAKLAMA ÖLÇÜMÜ VE RAPORLAMA

  Topraklama ölçümü ve raporu geçerli olduğu yerler

  • TSE
  • Çalışma Sosyal Güvenlik Bakanlığı
  • Belediyeler
  • Özel Şirketler

  Tesisin sağlamlığının denenmesi.

  Dokunma gerilimin izin verilen sınırlar içinde olup olmadığının belirlenmesi. Tesisin sağlamlığına, toprak yayılma direncinin ( topraklama direnci ) ölçülmesi ile karar verilebilir. Topraklama tesisinin dokunma gerilimi açısından yeterli olup olmadığı, topraklama direnci ölçülmesi ile belirlenemez. Farklı topraklayıcı tipleri ve topraklama düzenleri aynı topraklama direncine sahip olmalarına rağmen dokunma gerilimi veya adım gerilimi bakımından farklı özellikler gösterirler. Topraklayıcılardan akım geçmesi halinde, toprak içinde oluşan potansiyel dağılımı dokunma gerilimini belirler.

 • PARATONER TESİSİ KURULUMU

  Paratoner Tesisatının Kurulumu :

  Paratonerin monte edileceği yapının çatısına 6 metre uzunluğunda bir paratoner direği dikilir ve bu direğin uç noktasına aktif paratoner başlığı monte edilir. Bu paratoner başlığından 2 adet Ø 8 50 mm2' lik som bakır yapının yüzeyine kroşeler yardımı ile monte edilip zeminden yaklaşık 3 metre yüksekliğe takılı olan test klemensine girişi yapılır ve yekpare gelen bu bakır, test klemensinde sonlanıp, tekrar test klemensinden zemine devam ettirilir. Zeminde 1,5 metrelik en az 3 adet topraklama çubuğu ile irtibatlandırılır. Çubuk sayısını belirlemede topraklama ohm değeri baz alınır. Bu yüzden test klemensinden paratoner topraklaması ölçümü yapılır ve bu çıkan ölçüm 5 ohm'un altında iste paratoner tesisatının topraklama direnç değeri uygun demektir. Eğer 5 ohm seviyesi aşılmışsa, kazık eklenmelidir, ve bakır yeniden çekilmelidir. Çünkü paratoner tesisatında bakırın test klemensi dışında yekpare olması önemli bir husustur.


  Yağmur Ege Elektrik gerekli yönetmeliklere uyarak, uzman personel kadromuz ile Paratoner Tesisatının Kurulumlarını gerçekleştirmekteyiz.

 • KOMPANZASYON SİSTEMİ KURULUMU

  Kompanzasyon sistemleri yüklerin talep ettiği endüktif reaktif gücü yasal sınırlarla belirlenen değerlerin altında tutmak, trafolardan talep edilen reaktif enerjinin düşürülmesi ile aktif güç kullanım kapasitesini arttırmak gibi amaçlar için kurulur.

  Yağmur Ege Elektrik gerekli yönetmeliklere uyarak, uzman personel kadromuz ile Kompanzasyon sistemleri kurulumlarını gerçekleştirmekteyiz.

 • KOMPANZASYON SİSTEMİ TAKİP

  Kompanzasyon sistemleri firmaların reaktif enerji harcamalarını takip etmek için kurulan bir sistemdir. Bu sistemler 24 saat boyunca enerji harcamanızı kontrol eder. Bunun için de güç röleleri kullanır. Bu röleler isterseniz firmanızın kullandığı internet hattı üzerine isterseniz de farklı bir GPRS modülü üzerine kurularak 24 saat boyunca takibinizi yapar. Bu şekilde kompanzasyon sistemi işinde uzman kişilerce kurularak takip işleminiz gerçekleştirilmiş olur. Bu sistem ile reaktif ve aktif enerji sınırlarınızın aşılması durumunda hemen bilgilendirilmeniz ve önlem almanız sağlanır. Reaktif enerji harcamasına bağlı olarak herhangi bir cezai işleme tabi tutulmamak için kompanzasyon sistemlerini işletmenizde kullanmanız her zaman sizin yararınıza olacaktır.

 • MAKİNA KURULUMU VE DE MONTAJI

  Fabrikanızda veya diğer işletmelerinizde bulunan makinelerin kurulum ve sökümü itina ile yapılır, istenilirse montaj yapılacak yeni yerine aynı itina ile kurulur. Aynı şekilde yeni aldığınız makinelerin kurulumu veya yer, zemin hazırlama işleri uzman kadromuz tarafından yapılır.

 • KABLO TAVA İŞLERİ

  Kablo tavası, galvaniz ile kaplı, kabloların havalandırılması için delikli sacdan üretilen kablo taşıyıcılardır. Elektrik tesisatının önemli bir parçasıdır ve kabloların yapı içerisindeki dağıtımını gerçekleştirir. 

  Yağmur Ege Elektrik olarak Kablo tava işlerini uzman personellerimiz tarafından kurulumları yapılmaktadır. 

 • TESİS İÇ İHTİYAÇ ARIZA BAKIM ONARIM

  Bir üretim tesisinde nasıl makine ya da teçhizatlardan birinde arıza yaşandığında üretim sekteye uğruyorsa elektrik sistemde oluşabilecek bir arıza durumu da üretim faaliyetlerini sekteye uğratmaktadır.

  Elektrik sistemleri her ne kadar kusursuz bir şekilde kurulsa da zaman içerisinde arıza durumları oluşabilir. Ayrıca arıza ile karşılaşılmamış olsa bile belli periyotlarla bakımının yapılması zorunludur.

  Yağmur Ege Elektrik, elektrik hizmetleri veren firmamız her türlü elektrik sisteminin ihtiyacı olan arıza, onarım ve bakım hizmetlerini sizlere sunmaktadır.

 • YANGIN ALARM SİSTEM KURULUMU

  Yangın alarm sistemi, olası bir yangın tehlikesini veya bir yangın başlangıcını tespit ederek ikaz sistemlerini devreye sokan alarm sistemidir. Isı veya duman hassasiyetine sahip dedektörler tarafından devreye sokulan yangın alarmı,tehlike anında bölgenin tahliye edilmesini ve erken müdahale ile can ve mal kayıplarının önüne geçilmesini sağlayan önemli koruma sistemleridir. Evlerde, iş yerlerinde, okullarda, hastanelerde ve daha birçok alanda hayati önem teşkil eden yangın algılama sistemi, daha güvenli bir ortam oluşturulmasında aktif rol oynar.
   

  Yağmur Ege Elektrik uzman personel kadromuz ile Yangın alarm sistemi Kurulumlarını gerçekleştirmekteyiz.

   

 • KAMERA SİSTEM KURULUMU

  Güvenlik kameraları montaj ve kurulumunu teknolojiyi takip eden düzenli olarak bir çok eğitim alan uzman kadromuz tarafından sizlere belirtilen günde kurulum tamamlanıp sistemin tanıtılmasıyla birlikte teslim edilir, sistemlerinizle ilgili sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 • FİRMALARA PERSONEL DESTEK

  • Personel temin hizmetimizle sizlere sağladığımız avantajlar şunlardır:
  • Eleman sayısı kısıtlamasından kaçınmak,
  • Geçici iş ihtiyacı durumunda personel gereksinimini karşılamak (kuruluş aşamasında, planlanmamış veya mevsimlik ürün ihtiyaç artışı vb.)
  • Tüm zaman ve enerjilerini uzmanlık alanlarına yöneltmelerine yardımcı olmak.
  • Çalışanlarınızı ve dolaylı operasyon maliyetlerinizi en verimli noktada tutmak ve uzun vadeli mali yükü azaltmaktır.
 • TAŞERONLUK

Referanslar

ANKARA POLATLI ABALIOĞLU YEM

KONYA ABALIOĞLU YEM

AMASYA G.HACIKÖY.KYK YURDU

AKHİSAR BAKTAT ZEYTİNCİLİK

MANİSA DÖKTAŞ DÖKÜMCÜLÜK

MANİSA DÖKTAŞ JANT

MANİSA TELESET GROUP

MANİSA KARPEK AMBALAJ

MANİSA TEKNİK AMBALAJ

SABAF BEYAZ EŞYA PARÇALARI.

OKİDA ELEKTRONİK SAN.

HİDROMED MAKİNA

KM METAL

PALABIYIK ELEKTRİK MÜH

ZMK ELEKTRİK MÜH.

MANİSA GEDİZ ELEKTRİK DAĞITIM

MSE OTOMASYON

İZMİR MOST OTOMASYON

İZMİR DELTA OTOMASYON

İZMİR WEBER YAPI KİMYASALLARI

MANİSA YONCA YAĞ SAN.

MANİSA HASAN TÜREK ÇİFLİĞİ

MANİSA OYAK DEMİR ÇELİK

Şantiyelerden Karaler

Personel Tedarik Hizmeti

Siz Sadece asıl işinize odaklanın,

Eleman sayısı kısıtlamasından kaçının,

Tüm zaman ve enerjilerini uzmanlık alanlarına yöneltmelerine yardımcı olmak,

Çalışanlarınızı ve dolaylı operasyon maliyetlerinizi en verimli noktada tutmak ve uzun vadeli mali yükü azaltmaya odaklanın.

İletişim

Bizimle günün her saatinde yazılı olarak,
faks veya e-posta ile iletişime geçebilirsiniz.
Veya sadece iletişim formumuzu kullanın!

Bize Yazın